5. júna 2018

RECENZIA | Dulcia pleťový krém s aloe vera - Hodváb

Krásny deň prajem. 

Dnes tu mám pre Vás recenziu na pleťový krém s aloe vera a hodvábom od značky Dulcia. Je vhodný pre zmiešanú, mastnú pleť s akné a rozšírenými pórmi, taktiež pre pleť s vráskami. Základom zvláčňujúceho krému je aloe vera, ktorá pôsobí mierne  anesteticky. Olej zo sladkých mandlí podporuje hĺbkovú hydratáciu a preventívne bojuje proti tvorbe vrások. 
Hodvábne proteíny zvláčnia pleť, sú podobné bielkovinám nachádzajúce sa v našej koži. Posilňujú ochrannú kožnú bariéru, fungujú ako špongia, ktorá dokáže naviazať na seba vlhkosť. Tiež obsahujú látku fibrín, ktorá má proti starnúci efekt a vyhládza jemné vrásky. 
Makadamový olej zabezpečuje prirodzenú ochranu pred slnečným žiarením. 
Extrakt z grepfruitových jadier funguje ako silný konzervant, vďaka vitamínu C je výborným antioxidantom , ktorý prospieva k tvorbe kolagénu a je dôležitý pre správnu funkciu pokožky. 
Esenciálne oleje z citrónu a cédrového dreva okrem vône obohacujú krém o aldehydy, ktoré majú ukľudňujúci a antiseptický účinok. Citrón má sťahujúce účinky a cédrové drevo pôsobí antibakteriálne. 


Moja skúsenosť

Tento krém som si objednala po skúsenosti s pleťovým krémom čistiaci komplex (link na recenziu nájdete na konci článku), z dôvodu, že som ho chcela používať ako nočný krém. Konzistenciou je o niečo hutnejší ako čistiaci komplex a tým aj výživnejší. Pokojne ho môžete používať aj počas dňa, mne však viac vyhovoval na noc, keďže som ho striedala s iným krémom, ktorý som používala cez deň aj pod makeup. Pleť počas noci pekne zvláčnil, na dotyk bola veľmi príjemná, taká "napapaná" dobrotami. :-) Kvôli tomu, že krémik je o hutnejší a tým pôsobí na pleti trochu ťažšie a nevypije sa ako napríklad spomínaný čistiaci komplex, ktorý je jemnejší a vstrebá sa, tak by som krém aloe vera odporučila skôr na chladnejšie až zimné obdobie, keď pleť potrebuje viac výživy. Môžete si prečítať aj:

3 komentáre:

 1. Mně hutnější krémy nevadí ani na den, jsem docela sušenka :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Od Dulcie jsem už dlouho nic neměla. Mě hutnější krémy nevadí, naopak. V zimě se mažu hlavně bambuckým máslem a v létě používám olejíčky, takže by mi mohl vyhovovat :-)
  All my cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hutné krémy mám moc ráda určitě se po něm mrknu, díky moc za tip:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥