Weleda krémy

Krásny deň Vám všetkým prajem. Dnes tu mám recenziu na pár produktov značky Weleda, ktorú určite všetci už dobre poznáte a väčšina máte aspoň s jedným produktom od Weledy skúsenosť. A verím, že pozitívnu, pretože Weleda má fakt toľko skvelých produktov. Ku mne sa tento raz dostali štyri zaujímavé produkty, ktoré používam už nejaký mesiac. Najmä dva z nich som si veľmi obľúbila a používam ich dosť často až takmer každý deň. Takže určite všetky nižšie spomenuté produkty odporúčam aspoň vyskúšať. :-) Ešte spomeniem, že cieľom Weledy je udržanie, podpora a obnova zdravia človeka a všetky prípravky sú vždy vyrábané z čisto prírodných surovín, bez umelých konzervačných látok. 
Začnem teda produktom, ktorý som si obľúbila najviac a teda ho aj využívam najviac z týchto produktov. Je to kosatcový hydratačný krém, ktorý je vhodný pre zmiešanú až mastnú pleť ako mám ja. Mimochodom, chcem sa poďakovať pani Pavle, ktorá mi ochotne poradila vo výbere produktov vhodných na moju pleť. :-) Tento krém je ideálny ako na denné tak aj nočné použitie. Mne sa na ňom moc páči, že sa rýclo vstrebáva. Normalizuje a podporuje hospodárenie s vodou, čiže napomáha pleti udržiavať si vlhkosť v pokožke. Základom tohto krému je výťažok z podzemku Kosatca nemeckého v BIO kvalite. Využijete ho aj ako podklad pod make-up. :) 


Druhým produktom, ktorý som si obľúbila, ale nepoužívam ho každý deň, skôr len tak raz, dvakrát za týždeň a to pred spaním na celú noc. Tento krém určite väčšina z Vás bude poznať - Skin Food - Univerzálny výživný krém s bylinkami, ktorý nemusíte používať len na pleť, ale tiež na celé telo. Je vhodný aj na veľmi suchú pokožku na lakťoch, chodidlách či rukách. Pomáha aj pri malých poraneniach, regeneruje poškodené bunky. Mneveľmi pripomínal vôňou, ale aj trochu konzistenciou nechtíkovú masť, ktorú som mala od mamy, keď som mala raz hrozné afty, brala antibiotiká a nie a nie sa toho zbaviť. Začala som si tú masť aplikovať na pery a myslím si, že mi to aj trochu pomohlo. Hneď ako som vyskúšala tento krém som zacítila známu vôňu, ale najprv mi ani len nenapadlo, že mi pripína práve nechtík. Až keď som sa išla pozrieť na stránku weledy, na zloženie krému, vtedy mi to došlo. Okrem nechtíkových kvetov obsahuje aj výťažky z kvetov harmančeka a fialky trojfarebnej. 


Ako tretí tu mám ružový vyhladzujúci očný krém, ktorý obsahuje výťažok z očianky, ktorý sa používa na starostlivosť o podráždený a namaháný zrak. Vitalizuje pokožku okolo očí a vyhladzuje vrásky. Samozrejme, neviem presne povedať, či nejaké vrásočky vyhladil. Aj kvôli tomu, že ešte nemám nejaké veľké vrásky, samozrejme mimické v okolí úst, čela a očí, to áno... ale aj kvôli tomu, že som ho nepoužívala pravidelne. Celkovo ja očné krémy nejako moc nepoužívam, aj keď ich mám doma asi tri, pretože vždy na mňa príde obdobie, že sakra, musím sa starať aj o očné okolie, práve kvôli vráskam, pretože s pribudajúcimi rokmi sa u každej ženy objaví pomaličky aj tento problém. Nuž, ale nakoniec to aj tak skončí tak, že krémik používam pár dní a potom sa k nemu vraciam stále menej a menej... Ale tento krém, môžem povedať, že sa rýchlo vstrebe, ale nie úplne, čo mne tento raz nevadí, pretože aspoň viem, že tam je a moje očné okolie si ten zvyšok môže "vypiť" vtedy, keď potrebuje. Krémik nie je parfumovaný. 
Posledným z produktov je tyčinka na pery Everon s prirodzeným UVF 4. Zabraňue páleniu a popraskaniu pier, s čím ja sem tam zvyknem mať problém. Pery ma poriadne pália, sú nejaké viac červenšie a tým že ma pália aj akési zväčšené, čo síce nie je nejaký problém až na to, že ma bolia, čo nie je najpríjemnejšie. Práve vtedy sa snažím pery ešte viac hydratovať. Táto tyčinka ošetruje pokožku pier bez toho, aby zanechávala nepríjemný mastný film, pretože neobsahuje látky na báze minerálnych olejov. Obsahuje ale karité maslo, kandelílový a ružový vosk. Je vhodný aj ako podklad pod rúž, no to som ešte neskúšala. :-)

3 komentáre:

 1. Prvé dva produkty poznám. Na Skin Food nedám v zime dopustiť. Funguje ako denný, nočný, očný krém, telový krém. Ja ho dávam aj na pery, aj pod rúže proste všade. A tá jeho vôňa je krásna. Vždy sa mi podarí minúť v zime 1 balenie a každú ďalšiu si kúpim nové. Kosatcový krém je skvelý, teraz v lete ho moja pleť miluje, v zime mi bol slabý. Zdá sa mi, že je dokonca viac matná v priebehu dňa takže aj líčenie vydrží viac. A tú tyčinku by som rada vyskúšala.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Podobne to mám s očnými krémami aj ja :D Tiež sa zaprisahám, že ich budem natierať pravidelne a potom na to zabudnem. Ale snažím sa. Mne ružový vyhladzujúci očný krém od Weledy pomáha aj s unavenými očami, keďže veľa pracujem s počítačom a nosím šošovky, oči večer pekne upokojí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skvelé vedieť, že nie som jediná, ktorá to tak trošku zanedbáva. :-D Ja momentálne už teraz používam olivový od Alverde, veľmi som si ho obľúbila. :)

   Odstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥